Main Menu

Kauden Päätös Tarinalaaksossa

Kauden Päätös Tarinalaaksossa


Event Info

Unofficial Results

TierClassificationTotal PlayersStatusLast Updated
CPro/Am110Event complete; waiting for report.12-Oct-2019 14:39:46 UTC

Open (44)

Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
PlaceNamePDGA#RatingParRd1Rd2Total
1Niklas Anttila912491016-2064102168993132
2Mikael Räsänen733121022-1967998661008133
2Ville Henttonen82131969-19661005671001133
4Sammy Pylkki70947962-1471967671001138
5Toni Jaatinen84795981-127296068993140
6Juuso Herranen82170957-116998372963141
7Hannu Ansala71552950-97196772963143
7Mikko Kaikkonen45272959-97097573956143
9Janne Mönkkönen63339956-77296073956145
9Ville Heide108749933-77097575941145
11Jarno Pistokoski95059953-67395273956146
11Niclas Nieminen104685927-67097576933146
13Ville Iiruu75249954-57593772963147
13Jaakko Räihä98569914-57196776933147
13Jaani Oinas107921952-56998378918147
16Samu Åström73743975-47891470978148
17Teemu Kosunen107337935-37593774948149
17Tero Litmanen118825900-37395276933149
19Anssi Korhonen73816934-27593775941150
19Mikko Pekkarinen107801925-27593775941150
19Timo Pitko96342922-27494476933150
19Ville Venäläinen80414923-27395277926150
23Teemu Hakala82070910-17792274948151
23Ismo Jääskeläinen79700931-17196780903151
25Tuomo Auravuo73061947E7692976933152
25Timo Humalajoki107876907E7692976933152
25Matti Rautiainen115494902E7395279911152
28Jari Puranen91040920+18089973956153
28Marko Uutela120396934+17990674948153
30Esa Natunen80448928+27792277926154
31Mika Körkkö85476935+38189174948155
31Henri Honkanen96058926+38089975941155
31Tommi Saarinen109154894+38089975941155
34Joni Oksa75261925+47692980903156
35Ari Hakkarainen65618945+58189176933157
36Henri Rytkönen83172925+67692982888158
36Riku Ruotsalainen111450903+67692982888158
38Hannu Pekkarinen107800926+77593784873159
39Toni Lappalainen116271906+87395287850160
40Paavo Rönkkö83158910+98387678918161
41Jani Tiainen119602887+128486880903164
41Julius Paakkinen81501933+128387681895164
43Otso Turunen73151893+169280776933168
44Markus Suutari74582902+249181585865176

Open Women (5)

Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
PlaceNamePDGA#RatingParRd1Rd2Total
1Maija Laitinen84600891+178586184873169
2Jonna Säkkinen83616850+188486886858170
3Justine Bitka95988873+239082385865175
4Riikka Rautiainen110024805+289082390828180
5Marja Kontkanen115176703+58108685102738210

Pro Masters 40+ (23)

Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
PlaceNamePDGA#RatingParRd1Rd2Total
1Henri Koivumaa44261934-77296073956145
2Markus Hyttinen97493942-57593772963147
3Petri Heinämäki81003955-37395276933149
4Juho Marjanen122136896E7593777926152
5Sami Huuhka82582938+17891475941153
6Petri Rissanen117702874+27792277926154
6Kari Kankkunen93289874+27395281895154
8Sampo Leppävuori44260901+37692979911155
9Sami Pursiainen64921918+58089977926157
9Sami Alm82473925+57792280903157
9Timo Harakka107026872+57692981895157
12Jarno Kangas83177886+68189177926158
13Mika Härkönen64939896+78288377926159
14Juhani Rautiainen82188888+88189179911160
14Aku Tuovinen82703900+88089980903160
16Janne Martimo65180903+97990682888161
17Raimo Saunanen44599931+118089983880163
18Juha Kolari80925892+158387684873167
18Saku Lindroos114733894+158288385865167
18Harri Viitamäki83552913+157891489835167
21Egert Soll84139836+228685388843174
22Sami Vuomajoki98007833+278883891820179
23Sami Palviainen95987836+309181591820182

Pro Masters 50+ (8)

Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
PlaceNamePDGA#RatingParRd1Rd2Total
1Antero Saarelainen93647895+48089976933156
2Ilmari Kurtti88396930+58089977926157
3Pasi Korhonen108498874+128784577926164
4Janne Toivanen116725905+148189185865166
5Mika Ylönen96734849+228983085865174
6Pasi Saarnisaari90879834+258685391820177
7Ilpo Iljo118821849+329479290828184
8Kristian Viitanen82301915999999DNF

Pro Masters 60+ (5)

Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
PlaceNamePDGA#RatingParRd1Rd2Total
1Esa Väisänen91947837+168586183880168
2Juha Nauha88988862+188685384873170
3Arto Hyvönen116819831+198189190828171
4Kari Tanskanen108068852+278983090828179
5Kari Kontkanen109470832+319181592813183

Recreational (13)

Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
PlaceNamePDGA#RatingParRd1Rd2Total
1Juha Kinnunen85252895+37990676933155
2Toni Partanen84866877+67494484873158
3Karel Säre107967865+78387676933159
4Sami Alatalo116333890+88387677926160
5Oula Kontio110991869+138288383880165
5Ville Ollikainen98589850+138189184873165
7Saku Rusko124041867+148288384873166
8Erno Leskinen111473844+178288387850169
9Joonas Kosonen95575844+198883883880171
10Jani Kirjavainen118361839+228486890828174
11Antti Suomela98592831+258784590828177
12Saku Salminen110988842+268883890828178
13Henri Luomi116267777+299380088843181

Junior ≤18 (12)

Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
Tarinalaakso - Kauden Päätös Tarinalaaksossa; 24 holes; Par 76; 2,782 m
PlaceNamePDGA#RatingParRd1Rd2Total
1Juho Ikonen122254935-87196773956144
2Aku Kastinen117346889-17990672963151
2Tuukka Lappi91571921-17891473956151
4Jere Björkstedt123074899E7792275941152
5Jarno Virtanen107871892+17692977926153
6Miika Martikainen110096910+37494481895155
7Leevi Launo124995928+47990677926156
8Kaapo Niemelä125151844+108189181895162
9Daniel Grahn124616832+118288381895163
10Sasu Mähönen110992914+147593791820166
11Frans Paasikivi84596919+208586187850172
12Kasperi Pakarinen11733790589830999DNF